.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Светилници На Нантакет Платнена Уметност Од Брајан Неш

Заштитен знак Ликовна Уметност Светилници На Нантакет Платнена Уметност Од Брајан Неш

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Брајан Нешсубјект : Апстрактен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има три светилници на апстрактна позадина. Истакнати Бои : Светло Сина, Портокалова, Бела, Виолетова, Тен, Црвена, Сива јас сум роден и израснат во Бостон, и ИМААТ МБА Од Дартмут. Бев Извршен Директор На Сметката Во рекламната агенција Лео Барнет во Чикаго, а потоа Бев Директор за Малопродажба И Рекламирање За Поло Ралф Лорен во ЊУЈОРК кога добив желба да пишувам кантри музика. Се преселив во Нешвил за да станам текстописец и имав снимено неколку десетици песни. Мислев дека пишувањето ќе биде за мене : не можев да замислам да сакам ништо повеќе. Иако отсекогаш ја сакав уметноста и поминав апсурдно време во музеи и галерии, никогаш не сум сликал. Меѓутоа, еден ден ја заменив гитарата со четка за боја и не можев да бидам посреќен. Мојата уметност сега се продава во галерии од висока класа низ целата земја, а моите слики се во многу истакнати јавни и приватни колекции. Ме привлекуваат слики кои имаат својствен наративен или графички елемент, што може да биде резултат на мојата позадина во рекламирањето. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. три светилници на апстрактна позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите