.

.

Ханкук Динапро Во Xtreme RF 245 75R 112T BW Сите Теренски Гуми

Ханкук Динапро Во Xtreme RF 245 75R 112T BW Сите Теренски Гуми

DEN 3.33
Износ

Изберете Го ХАНКУК Динапро АТ2 Xtreme RF12 за гума за сите терени што комбинира исклучителни теренски способности со удобност и долговечност на патот. Без разлика дали тргнувате во теренска експедиција или се движите по градските улици, оваа гума е подготвена да ве однесе таму со доверба. Инженер со врвна технологија и цврста конструкција, оваа гума е изградена за да преземе каква било авантура, без разлика дали е на или надвор од патот. ДИНАПРО АТ2 Xtreme RF12 е специјално изработен за да обезбеди извонредна влечна сила, зафат и стабилност во различни временски услови. Неговата агресивна шема на шарите се одликува со големи, испреплетени блокови на рамената кои гризат во лабави површини, што ви овозможува лесно да освојувате кал, чакал и карпести терени. Со своето напредно силика соединение, DYNAPRO At2 Xtreme RF12 нуди одлични можности за влажно влечење и сопирање. т ефикасно ја канализира водата подалеку од контактната лепенка на гумата, намалувајќи го ризикот од хидропланирање и обезбедувајќи засилено држење на влажните патишта. Соединението на шарата на гумата е формулирано за да се спротивстави на абењето, обезбедувајќи подолг животен век, дури и под тешки услови надвор од патот.

R

Им се допаѓа и на купувачите