.

.

Војна на ѕвездите ТАНТИВ IV

Војна на ѕвездите ТАНТИВ IV

DEN 1.67
Износ

Започнува Сагата Војна На Ѕвездите(тм)! Минирање низ вселената Со Разурнувачот На Ѕвездите На Дарт Вејдер во потера, тркачот на Блокадата Tantive IV ги носи Принцезата Леја, C-3 PO и R2-D2 во витална мисија за Бунтовничката Алијанса. Прославете ја целата Сага "Војна На Ѕвездите" со оваа целосно нова верзија на првиот ѕвезден брод виден во филмовите! Tantive IV се одликува со отворање на пилотската кабина, ротирачки и подигнување на турбо ласерски топови, ротирачки радарски сад, отстранлив дел од покривот и внатрешен команден центар. Вклучува и оддел за отворање со отстранливо товарно транспортно возило и 2 одвојливи мешунки за бегство за дроидите да се извлечат со плановите На Ѕвездата На Смртта! Вклучува принцеза Леја, Ц-3ПО, Р2-Д2, капетан Антили и бунтовнички минифигури на Војници. Мерки 20,5 "(52 см) х 7,5 " (19 см) х 5,5 "(14 см).

R

Им се допаѓа и на купувачите