.

.

Апстракт Клив Граничи Волна Површина Килим, Кафеава Слонова Коска, 2 '3 4'

Апстракт Клив Граничи Волна Површина Килим, Кафеава Слонова Коска, 2 '3 4'

DEN 551.68
Износ

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Апстрактна Колекција На Килими Со Современа Јамка Кога евокативните слики се илустрирани во меки, богати текстури резултатот е ново-шик изглед на Колекцијата Апстрактни Теписи Од Сафавиех. Рачно тафтувана од чиста волна во мек куп со јамка, Апстрактни теписи за површина се идеален избор за додавање декоративна убавина и утешно чувство под нозете во секој современ стилизиран простор за живеење. Ова е одличен додаток на вашиот дом без разлика дали е во земјата или зафатен град. Боја : Кафеава/Слонова Коска. Големина : 2 ' 3 "х 4'. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Волна Куп. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

R

Им се допаѓа и на купувачите