.

.

Sony UBP - 4K Ultra HD Домашно Кино Стриминг Blu-ray Двд Плеер Со Wi-Fi, 4k зголемување на резолуцијата, HDR10, Hi Res Audio, Dolby Digital TrueHD DTS и Dolby Vision

Sony UBP - 4K Ultra HD Домашно Кино Стриминг Blu-ray Двд Плеер Со Wi-Fi, 4k зголемување на резолуцијата, HDR10, Hi Res Audio,

DEN 2704.00
Износ

Моќта на репродукција НА UBP-X700 оди многу подалеку ОД 4k Uhd Блу-реј дискови. Можете да гледате, слушате и проследувате речиси се што ви се допаѓа, вклучувајќи ги и повеќето видео и аудио формати со висока дефиниција и содржина од мноштво популарни услуги за стриминг. X700, исто така, ја зголемува содржината на највисок можен квалитет, така што секогаш уживате во филмови и емисии со висока резолуција. Пуштете ги сите ваши колекции НА ЦД, ДВД и Блу-зраци погодно со еден универзален плеер. Добијте повеќе ОД вашите филмови СО 4k Ултра HD : Доживејте филмови со четири пати поголема резолуција од конвенционалните Blu-ray( Full HD), со нови 4k Ултра HD Blu-ray дискови и 4k стриминг услуги. HDR10 : HDR 10 сигнал содржи до 100x осветленост на стандарден (SDR) сигнал, масовно ја зголемува врвната осветленост додека ги задржува длабоките и многу детални црнци, за целосно ново искуство со гледање. Долби Визија : оживејте сцени со впечатливи нагласувања, подлабоки темнини и живописни бои. Долби Визија е hdr решение кое создава извонредно, ангажирање на филмско искуство во вашиот дом. Побогата слика на кој било екран : Гледајте 4k HDR филмови, дури и На телевизори кои не СЕ HDR, и уживајте во дополнителна сенка и истакнете детали. Нашата HDR-SDR конверзија интелигентно скали HDRs ултра-широк опсег на осветленост во sdr слика, одржување на извонреден квалитет на сликата дури и со конвенционалните Sdr Телевизори.

R

Им се допаѓа и на купувачите