.

.

Империјал 10K жолто злато КТ два дијамантски кластер бајпас моден прстен

Империјал 10K жолто злато КТ два дијамантски кластер бајпас моден прстен

DEN 1.00
Износ

Завиткајте го прстот во искра со овој дијамантски моден прстен. Изработено во 10к жолто злато, прстенот има кластер на треперливи тркалезни дијаманти во центарот, завиткан во панделки со дијамант што кросовер. Прекрасно дизајниран, овој пенлив дијамантски моден прстен едноставно ќе изгледа одлично за вашата вечер надвор или забава. Сјајни со 5/8 ct.t.w од тркалезни дијаманти, овој дијамантски моден прстен е завршен со светла полирана сјај. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 5/8 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : Пав, ПРОНГ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

R

Им се допаѓа и на купувачите