.

.

Карат Т.В. Дијамант бајпас ореол 14kt прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Дијамант бајпас ореол 14kt прстен за ангажман на жолто злато

DEN 2.67
Износ

Безвременски и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е класичен изглед што ќе го обожава. Создадено во жолто злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти. Бајпас Хало рамка со помали дијаманти со акцент го обвиткува централниот камен во пенлива прегратка, додека дополнителните дијаманти го редат прстенот. Дизајнирана да го одземе здивот, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 3/4 Карат Т.В. Дијамант бајпас Хало 14КТ прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите