.

.

Трговска марка ликовна уметност Whooping Crane Canvas Art by John James James Audubon, Black Frame

Трговска марка ликовна уметност Whooping Crane Canvas Art by John James James Audubon, Black Frame

DEN 1.00
Износ

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во разни големини, ова изменето врамено уметничко дело има буден кран што стои со вода со грмушки во позадина. Giclee печати под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во темна дрвена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите