.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Скај“ платно уметност од Пјер Леклерк, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Скај“ платно уметност од Пјер Леклерк, златна украсна рамка

DEN 1530.08
Износ

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Мораинско езеро Скај“ платно уметност од Пјер Леклерк, златна украсна рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има заоблен планински гребен и отворено небо, испружено со облаци што се рефлектираат во стаклено езеро. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

R

Им се допаѓа и на купувачите