.

.

Гербер Бебе Бебе Неутрални долги ракави на брендот Бренд Телосјуитс

Гербер Бебе Бебе Неутрални долги ракави на брендот Бренд Телосјуитс

DEN 112.00
Износ

Нашите каросерии со долги ракави за бренд се совршени за положување во ладно време. Секоја облека за бебиња е направена со мек памук, дише и нежна ткаенина која е совршена за новороденчиња и постари бебиња. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Секое од нашето момче за момчиња, каросерии за девојчиња и неутрални бебешки каросерии има проширување на деколтето на рамото на скутот и високо-позиционирани дното на дното за да ги задржи брзите и лесни за пелена и гардероба. Спарете ги со мек пар на нашите координирани бебешки панталони за топла, удобна и обична облека совршена за време на игра. Дајте им на нашите брендови за брендови како внимателен и практичен подарок за туширање за бебиња. Овој пакет вклучува три каросерии на брендот. Секој од нив е направен со памучна ребра со лесна нега, за да може да се измие машина и да се исуши за ваша погодност. Стандард 100 од OEKO-Tex #1709050 Centexbel www.oeko- /Standard100 вклучува три бодии на брендот со долги ракави за бебиња. Карактеристики на деколтето на рамената на лап и високо-позиционирани дното на дното за брзи и лесни промени. Совршено да се загрее на ладен ден, слој со бебешки панталони, бебешки јакни, капачиња за бебиња и чорапи за бебиња. Сина/бела/сива шема на бои со Elephant & Giraffe Art. Уметноста е печатење на екран и печатење. Прави одличен подарок за туширање за бебиња! Нашите меки телесни тела се меки и нежни, совршени за новороденчиња. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #1709050 Centexbel www.oeko- /Standard100. Машинско миење / сушење суво.

R

Им се допаѓа и на купувачите