.

.

Енергетска стоп предната z еволуција керамички влошки за сопирачките 16- 2017 година- Форд Бегство

Енергетска стоп предната z еволуција керамички влошки за сопирачките 16- 2017 година- Форд Бегство

DEN 3141.12
Износ

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // Инженерско за сопирање без бучава со двојни треперувања поддржани од гума, кои нудат 6 пати повеќе намалување на бучавата од обичните челични трепки. Површините на подлогата се термички изгорени за брзо пробивање. Влошките за еволуција имаат вистинска керамичка формула која ги одржува тркалата почиста и нема да ги носи роторите. Power Stop Z16 влошките на сопирачките имаат 20% поголема моќност од другите водечки брендови. Премиум керамичкото соединение се прави со употреба на OE позитивна технологија за мувла, што обезбедува униформа густина на триење низ целата подлога и ова помага во контролата на бучавата и предвременото абење. Влошките за еволуција се произведуваат според стандардите TS16949 до спецификациите на OEM, вклучувајќи комори и слотови. Power Stop Z16 Evolution Ceramic Caramic Crainc Под. Влошките се произведуваат според стандардите TS16949 до спецификациите на OEM, вклучувајќи комори и слотови.

R

Им се допаѓа и на купувачите