.

.

Evolur целосна големина на креветчето за водоотпорен заштитник на водоотпорен душек и вграден лист, бел

Evolur целосна големина на креветчето за водоотпорен заштитник на водоотпорен душек и вграден лист, бел

DEN 463.68
Износ

Заштитник на душекот со целосна големина на креветчиња нуди заштита од грини од прашина, течности, алергени и бактерии. Овој производ е конструиран од лукс плетена ткаенина која е мешана со водоотпорна бариера за спиење без стрес. Заштитниците на душекот Evolur го заштитуваат вашиот душек од дамки и спречуваат прашина да минува низ површината на заштитник што нуди мир на умот и постерилна околина за спиење за вашето бебе. Периодично измијте го заштитникот на душекот со чаршафите за да ги отстраните грините од прашина и другите алергени кои се потпираат на површината на заштитникот. Ние предлагаме квартални перење за најдобри резултати. Мешаната ткаенина нуди мека, пријатна, бесмислена површина и чувство за дишење . Овој капак на душекот е вграден лист стил за лесно склопување. Се вклопува до 6?. Оваа покривка е машинска миење и треба да се исуши суво на ниско; Не користете белило, сувајте суво ниско, не пеглајте, не чистете чистење . Тенката, тивка водоотпорна бариера што нуди штити од сите шест страни на душекот од течности и случајни излевања; Совршен за семејства со деца, миленичиња и алергии. Ова водоотпорно покритие може да се користи со Dream On Me или Evolur со целосна големина на креветчиња за креветчиња . Советување за безбедност : Ве молиме, осигурете се дека капаците на душеците или опремените чаршафи не се премногу тесни или лабави преку душек за креветчиња за да практикуваат безбедно спиење.

R

Им се допаѓа и на купувачите