.

.

DC High Wontage Покриен албум за наслов

DC High Wontage Покриен албум за наслов

DEN 1.33
Износ

Вклучете го и свртете го .. Наумот! Ние користиме и алтернативни и директни струи за да постигнеме висок напон! Високите енергетски и електрифицирани звуци од еден од најголемите рокенрол бендови во австралија, AC/DC и нивниот меѓународен деби албум, "High Wontage, " објавен во 1975 година, е инспирација за овој врамен алтернативен албум за препечатување. Позајмен од дизајн на маица што го поддржува нивниот прв албум, оваа репродукција на иконска слика AC/DC е опфатена во стилска мат црна рамка и заштитен слој на акрилно стакло; Овозможувајќи ви да ја зачувате и богатите оваа рокенролска реликвија за наредните години. Без разлика дали сакате да се потсетиме на "Високиот напон " или "TNT, " можете да ги земете оние патувања со глава низ мемориската лента со оваа врамена албумска насловна wallидна уметност што му оддава почит на првото меѓународно издание на AC/DC. Едноставно во дизајнот, но со електрична употреба на типографија, боја и употреба на простор, оваа гроздобер графика стана добро познат монитор за опсегот AC/DC. Додадете рокенрол Мементо во пештерата на вашиот човек, гаража, домашен бар, па дури и вашата дневна соба или спална соба со овој прекрасен печатење на насловот на албумот. Опремени со две куки за лесно виси (не е вклучена рамка за жица), инсталацијата е ветер за оваа стилска реплика на неславниот наслов на албумот. Спецификации на производот : 12,5 "H x 12.5 " W x 1.5 "D Тежина : 2,25 lbs AC/DC ентузијасти - совршен подарок за #1 AC/DC вентилатор во вашиот живот . елегантна рамка - оваа реликвија на рокин доаѓа Во мат црна рамка, давајќи му вистински софистициран и професионален изглед . Заштитна обвивка - Затегната под акрилен стаклен слој, вашиот гроздобер албум на албумот е заштитено од прашина, гребнатини и оштетувања за наредните години . Лесна - вашата нова врамена Уметничките дела на снимање е супер лесни, правејќи виси и инсталација ветре.

R

Им се допаѓа и на купувачите