.

.

Деца Боење Џамбо Големина Уметност Моливи, Супер-Мека Олово, Избрани Бои, 12-Брои

Деца Боење Џамбо Големина Уметност Моливи, Супер-Мека Олово, Избрани Бои, 12-Брои

DEN 591.84
Износ

Дизајниран да биде издржлив, Моливот За Боење За Деца bic помага да се минимизираат фрустрациите за да се одржат децата среќни и фокусирани на нивните креативни активности. Совршени за мали раце, овие моливи во боја со џамбо големина имаат издржливи буриња, нудејќи долготрајно боење, додека остануваат лесни за острење. Светлите и шарени кабли се отпорни на прекин и супер меки, што им овозможува на младите уметници да цртаат и обојуваат со дополнителен притисок и обезбедуваат ефект на сликање на страниците и цртежите за боење. Овие нетоксични моливи одобрени ОД ACMI се совршени за употреба дома или училиште. Силно буре со големина на џамбо, совршено за мали раце. Светла, долготрајна боја. Каблите и бурињата отпорни на кршење помагаат да се спречи фрустрација. Моливи функција екстра-мазна олово за сликарство ефект. Совршен за употреба во училиште или дома.

R

Им се допаѓа и на купувачите