.

.

Грифин Пауерјолт СЕ Автомобил Полнач со Молња Конектор

Грифин Пауерјолт СЕ Автомобил Полнач со Молња Конектор

DEN 1.33
Износ

Полначот За Автомобили Power Jolt SE Со Приклучок За Молња Од Технологијата Griffin ви овозможува да наполните i Phone, i Pod или i Pad со конектор За Молња додека сте во автомобилот. Полначот обезбедува моќност од 10 вати за вашиот уред, така што брзо ќе се полни додека сте на пат до вашата дестинација. Power Jolt го штити вашиот i OS уред со вградена Smart Fuse за саморесетирање, така што нема да мора да се грижите за флуктуациите на моќноста при полнење. Дополнително, кабелот е намотан со цел да се спротивстави на заплеткувањата и да го одржува просторот во вашиот автомобил уреден. Клучни Карактеристики и Придобивки : Приклучете ја запалката ИЛИ помошната порта ЗА напојување 12 V за да го наполните вашиот i Pod или i Phone. Го штити вашиот i Pod или i Phone од пренапони на струја со лесно заменлив осигурувач. Супер-достапен полнач за речиси сите модели на i Pod. 1-парче, заробени кабел дизајн.

R

Им се допаѓа и на купувачите