.

.

Моќ Стоп Предниот И Задниот З Камион & Забавува Сопирачка Рампа И Роторот Комплет К6233-36

Моќ Стоп Предниот И Задниот З Камион & Забавува Сопирачка Рампа И Роторот Комплет К6233-36

DEN 7714.40
Износ

Моќ Стоп Z36 Екстремни камион И забавува сопирачка рампа и роторот комплет со дебеломер е ефикасен производ за оние кои се забавува/дестинации, како и ентузијаст надвор од патот. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Прецизните дупки за дупчење овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Сребрен Цинк дихромат позлата се применува на сите дупчат Товарен Спринтер 3500 2016-2007; Мерцедес-Бенц Спринтер 3500 2016-2010.

R

Им се допаѓа и на купувачите