.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Кралска Куќа И Градина Платнена Уметност Од Бони Б Кук

Заштитен знак Ликовна Уметност Кралска Куќа И Градина Платнена Уметност Од Бони Б Кук

DEN 671.84
Износ

Уметник : Бони Б Кукс Предмет : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има куќа од левата страна на розово цветно поле. Истакнати Бои : Светло Сина, Зелена, Сива, Виолетова, Сина, Бела јас сум пејзаж уметник и моите омилени предмети се колиби и градини со користење на живописни бои и детали работа. Јас користам акрилик и имам соба специјално дизајнирана за сликање, со големи прозорци и шкаф полн со бои и четки. Дел од мојата уметност е објавена како честитки и загатки. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. куќа од левата страна на розово цветно поле.

R

Им се допаѓа и на купувачите