.

.

Дорман Возачот Странична Врата Огледало Стакло За Специфични Модели На Сатурн

Дорман Возачот Странична Врата Огледало Стакло За Специфични Модели На Сатурн

DEN 1023.20
Износ

Испукано огледало стакло? Ова стакло за огледало на вратата е прецизно дизајнирано за да одговара на оригиналното стакло на огледалото на вратата со специфични години на возилото, прави и модели за едноставна и трајна работа за замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-ова стакло за огледало на вратата е направено за да одговара на оригиналното стакло за огледало на одредени возила. Беспрекорен дизајн - прецизно исечен за да одговара на обликот и изгледот на фабричкото стакло. Економично решение-заменете го само скршеното стакло на огледалото наместо целото склопување на огледалото. Лесна инсталација-следете едноставна постапка чекор-по-чекор за да го замените постојното стакло. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Сатурн Л100 : 2002 Сатурн Л200 : 2002, 2003 Сатурн Л300 : 2003 САТУРН ЛС : 2000 САТУРН ЛС1 : 2000 САТУРН ЛС2 : 2000сатурн ЛВ200 : 2001, 2002, 2003 сатурн лв300 : 2001, 2002, 2003.

R

Им се допаѓа и на купувачите