.

.

Класа Кука, вклучува 2 Евра Монтирање, инсталација хардвер, игла и клип

Класа Кука, вклучува 2 Евра Монтирање, инсталација хардвер, игла и клип

DEN 1.33
Износ

Накуцване За Приколка од класа 1 со КУКА за ПРИЦВРСТУВАЊЕ на Топката класа 1 приколка се најлесните удари на нашата постава на задниот приемник за монтирање. Тие се дизајнирани за сигурност, заварени заедно со квалитетен Американски челик и разнесени чисти за мазна завршница. Тестиран за да ги задоволи строгите барања на индустријата, оваа кука од КЛАСА 1 со држач за топка има капацитет да влече до 2.500 фунти. тежина на бруто приколката и 200 килограми. тежина на јазикот. Ова значи дека може да се справи со различни мали приколки како што се приколки за комунални услуги со една оска, приколки за кану и кајак, приколки за нечистотија и многу повеќе. Може да прифати и носач на товар или багажник за велосипеди, што го прави многу корисен додаток на автомобилите со ограничен товарен простор (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Прицврстувачите од класа 1 имаат отвор на цевката за приемник 1 1/4" х 1 1/4 " и обично се монтираат на компактни автомобили, автомобили со целосна големина и некои помали Теренци за кросовери, мини комбиња и компактни Теренци. Оваа конкретна комбинација на прицврстување и монтирање на топката е дизајнирана да биде приспособена приколка за одредени години Од вагонот На Мерцедес Е Класа или седан Од Мерцедес Е Класа со 211 шасија (освен 2008-2009 спортски модел) (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го упатството за АПЛИКАЦИЈА ЗА ЗАВРТКИ на ). Се одликува со рамка од квадратна цевка и доаѓа со игла и клип и целиот потребен хардвер за инсталација. Овој комплет за накуцване од класа 1, исто така, доаѓа со монтажа на топка за монтирање евра, со топка со дијаметар од 2 инчи, за да биде комплетен пакет за влечење. Секоја кука од КЛАСА 1 е ко-излечена со течна обвивка Од Бондерит и завршна облога од црн прав со висок сјај што обезбедува трајна одбрана од ' рѓа, абење и штетни УВ зраци. Како и сите куки за приемници, оваа кука од класа 1 е поддржана со едногодишна гаранција за завршна обработка и ограничена доживотна гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите