.

.

Трговска марка ликовна уметност „Триангулавеозен квадрат I“ платно уметност од Мајкл Мулан

Трговска марка ликовна уметност „Триангулавеозен квадрат I“ платно уметност од Мајкл Мулан

DEN 2.00
Износ

Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Апстракт Стил : Скандинавјанпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има аранжман на триаголници со различна големина во нијанси на црно, сиво, кафеаво и злато. Истакнати бои : Црна, сива, Тан, Браун Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. - Аранжман на триаголници со различна големина во нијанси на црна, сива, кафеава и златна боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите