.

.

Пирели П нула 245 35- y гума

Пирели П нула 245 35- y гума

DEN 2.33
Износ

Pirelli P Zero (N0) Карактеристики и придобивки од временските услови на влечење на временските услови на влечење на патот, засилени со трага, засилени способности за прицврстување на прицврстување, ефикасно Driveover Viewthe Pirelli P Zero (N0) е летна гума со високи перформанси произведена за патнички возила. Тоа е прва одобрена гума за оригинална опрема за избрани модели на возила Porsche. Гумата има извонредна летна временска влечење. Неговото соединение за гуми со силика, обезбедува одлична способност за зафаќање на патиштата во влажно и суво време. Моделот не е наменет да се користи во зимско време, бидејќи намалената влечење во студените температури го прави опасно за употреба во такво време. Широките опкружувачки жлебови ја подобруваат способноста за распрснување на водата и избегнуваат хидропланирање за да се обезбеди побезбедна влажна временска влечење. Внатрешната област на шара има променлива секвенца на теренот што генерира звучни бранови за да го негираат бучавата на патот, додека гумите се во движење. Надворешните области со ниска емисија на бучава го намалуваат нивото на бучава на патот создадени за да се намали непријатноста предизвикана од бучавата на патот. Комбинацијата на овие два елемента го подобрува искуството во возењето и го прави тивка и удобна. Прилагоденото соединение на гуми го олеснува возењето притисок од гумата, со што се намалува отпорот на тркалање. Ова, пак, ги намалува емисиите на возилата CO2 и употребата на гориво по милја, со што гумата е повеќе гориво и ефикасно. Истото соединение за гуми, исто така, ја забавува стапката на абење на шарите, нудејќи долговечност и проширена употребливост. Puro Zero (N0) S Надворешната секвенца на шарите на рамената ја подобрува неговата способност за зафаќање на патот. Дополнителните рабови на патот и гризењето обезбедени од елементите на шарите ја подобруваат способноста и моќта на свиоци. Подобрата можност за свиоци и маневрирање обезбедува безбеден погон во целото лето време. Големина : 245/35 R20. Сезона : Лето. Перформанси : Високи перформанси. Тип на автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : SL. Производот може да варира од слика. Работникот за гуми не е вклучен. Големина : 245/35 R20. Сезона : Лето. Перформанси : Високи перформанси. Тип на автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : SL. Производот може да варира од слика. Работникот за гуми не е вклучен.

R

Им се допаѓа и на купувачите