.

.

Хипер цврста синтетичка кожа ракавици со заштита од копачки, пар, големина средна разни бои

Хипер цврста синтетичка кожа ракавици со заштита од копачки, пар, големина средна разни бои

DEN 318.40
Износ

Оваа ракавица за перформанси на економијата со сијаличка со затрупа е одлична ракавица за работа. Со синтетичка кожа дланка и засилена седла на палецот, оваа ракавица нуди и заштита и зафат. Задниот дел од раката е направен од полиестер/спандекс за 4-насочно истегнување и да ја задржите раката ладна додека работите. Копачките се поставени за да ја заштитат раката од испакнатини и модринки. Ширниот еластичен зглоб помага да се задржат нечистотија и остатоци. Одлично е за автомобилска работа, работа со опрема, возење и работа со општа намена. Хипер цврста синтетичка кожна ракавица со затрупана копачка : Затегната копачка штити од испакнатини и модринки. Синтетичка кожа дланка со армирано седло на палецот за додадена издржливост. Флексибилен, 4-насочен истегнат спандекс на задниот дел од раката. Еластичниот зглоб на Shirred помага да се задржат нечистотија и остатоци. Лизгајте на зглобот за лесно вклучување и исклучување.

R

Им се допаѓа и на купувачите