.

.

Delco Gold 903-035RS подготвен склоп на склопување се вклопува: 2007- Chevrolet Silverado, 2008- GMC Sierra

Delco Gold 903-035RS подготвен склоп на склопување се вклопува: 2007- Chevrolet Silverado, 2008- GMC Sierra

DEN 3.00
Износ

Професионалните подготви за Acdelco, кои се претходно собрани во подготвен пакет за Stall, комплетно со кабел, пролет на калем, лежишта и монтирање на ленти. Не се потребни специјални алатки за инсталација, а пред-склопот значи дека пролетното седиште, точките за монтирање на возилото и држачите за црево на сопирачката веќе се поставени на нивната соодветна локација. За квалитетот заедно со погодноста, професионалните подготви за гас-наполнети со гас, имаат компоненти обложени во прав, лесни цевки за притисок, метални клипови во прав, единечни заптивки на усните, извори на ладни рани, четкање отпорни на УВ и боја без олово ОЕ. Склопување на склопување и склопување на склопување на суспензија и калем. Пред-собраниот комплет е побезбеден од составувањето на индивидуалните компоненти. Висококвалитетни шипки за шипки се изработени од висок јаглероден челик, исправен, микро-финиш, позлатен со хром, и со дијаметар еднаков или поголем од оригиналната опрема. Микро завршена цевка под притисок се носи за мазна работна површина на клипот и заптивката. Метални клипови со напојување што резултира во прецизна толеранција за јасен вентил. Содржи хидраулично масло со високи перформанси со модификатори на триење и агенси за анти-пенење за конзистентна сила на амортизација преку широк опсег на температура на работа.

R

Им се допаѓа и на купувачите