.

.

Дорман 594-Хармоничен Балансер На Моторот За Специфични Модели На Инфинити Нисан, Избрани Црни Вклопувања: 1995 - НИСАН МАКСИМА, 1996-ИНФИНИТИ И30

Дорман 594-Хармоничен Балансер На Моторот За Специфични Модели На Инфинити Нисан, Избрани Црни Вклопувања: 1995 - НИСАН МАКСИМА,

DEN 1098.72
Износ

Овој хармоничен баланс со директна замена има гумена врска отпорна на стрес за правилно апсорбирање на вибрациите на моторот. Строгите стандарди помагаат да се обезбеди одлична цврстина на истегнување и удар за поголема издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на хармоничен баланс точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот хармоничен балансер за директна замена. Издржлива конструкција-строгите спецификации и внимателната конструкција помагаат да се обезбеди долговечност. Темелно тестиран - овој хармоничен баланс претрпе димензионална верификација, валидација на материјалот и функционално тестирање. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Infiniti I30 : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Нисан Максима : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001.

R

Им се допаѓа и на купувачите