.

.

Фрог Тогс Ултра-Лајт Водоотпорен Дишечки Пончо, Темно Зелена, Една Големина

Фрог Тогс Ултра-Лајт Водоотпорен Дишечки Пончо, Темно Зелена, Една Големина

DEN 639.84
Износ

Ултра-Лајт2 Водоотпорното Пончо што Дише Е пакувано и водоотпорно. Пончо има интегрирана, прилагодлива хауба со брави од кабел. Страничните прилепувања се вклучени и на пончо за да овозможат сигурно, но дишење. Обезбедена е вреќа со работи со купување за лесно собирање. Совршен за пешачење, кампување, риболов, лов, гледање на играта во дождлив ден и која било друга активност на отворено. Ултра-Lite2 Дожд Пончо вклучува пакет, водоотпорен пончо. Направено со жаба Тогс дише, неткаен материјал кој е водоотпорен, отпорен на ветер и лесен. Пончо има прилагодлива хауба со брави од кабел и странични прилепувања за дополнителна заштита. Работи вреќа вклучени за лесно тотирање. Совршен за итни случаи од дожд, спортски маргини или авантури на отворено.

R

Им се допаѓа и на купувачите