.

.

Тејлор® Прецизни Производи дигитална Кујна Со висок капацитет

Тејлор® Прецизни Производи дигитална Кујна Со висок капацитет

DEN 239.20
Износ

Прецизната Дигитална Кујнска Вага со висок Капацитет на тејлор е вашиот нов кујнски работен коњ! Со проширен капацитет до 33 килограми., оваа вага може да се користи за прецизно порција, мерење состојки за печење, мерење храна за диета, па дури и мерење на тешко месо (како полнета мисирка или валано печење) за да се одреди точното време на готвење. Клучната предност на оваа скала е иновативната функција ЗА ЗАДРЖУВАЊЕ. Кога користите вага со голем капацитет, се очекува да се користи голем сад, чинија или сад за мерење на вашата храна. Но, кога садот, чинијата или садот го прикриваат отчитувањето, влегува функцијата ЗА ЗАДРЖУВАЊЕ. Едноставно измерете ја храната, притиснете го КОПЧЕТО ЗА ЗАДРЖУВАЊЕ и тежината на храната се прикажува дури и кога ќе се отстранат садот, чинијата или садот. Нема истегнување или расправија за повторно да го видите читањето! Оваа скала се одликува со чиста, стаклена платформа со црна боја на грбот и четкани акценти од нерѓосувачки челик за модерен, елегантен изглед. Стаклената платформа нема да ги обои или апсорбира мирисите и е калена за безбедност. Тежи суви состојки до 33 килограми. 1 во. сино позадинско осветлување читање. Платформата за калено стакло е природно отпорна на дамки и мирис. Држете функција замрзнува тежината на скалата дури и кога храната е отстранета. Акценти од нерѓосувачки челик со мазни копчиња за контрола на допир. Вклучува 2 ААА. 1-годишна гаранција. Вклучува упатства на корисникот и 1-годишна гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите