.

.

oneOone Кадифена Портокалова Ткаенина Ленти Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Дворот Широк

oneOone Кадифена Портокалова Ткаенина Ленти Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Дворот Широк

DEN 95.84
Износ

* Материјал : Кадифе (95% Полиестер и 5% спандекс).* Ширина : 58 инчи.* Број на предиво : 75Д/144 Ф.*ГСМ : 180 гсм.* Карактеристика : 2-насочно истегнување,Средна Тежина . * Употреба : оваа кадифена ткаенина е 2-насочно истегнување погодно за фустани, костими, облека за танцување, домашен декор и специјални прилики.* Нега на перење : Рачно перење или машинско перење нежно, ниско сушење. Притиснете на задната страна, само на пареа.* За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба.* П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Кадифе - - - Мери Широк 58 Инчи (147 см). 95 % Полиестер И 5% Спандекс. Кадифената Ткаенина Е 2-Насочно Истегнување, Средна Тежина.Оваа Кадифена Ткаенина Е Погодна За Фустани, Костими, Облека За Танцување, Домашен Декор И Специјални Прилики. Продадени Во Чекори Од 1 Двор (40" Или 100 см). Нарачувањето На Повеќе Дворови Со Ист Дизајн Ќе Резултира Со Една Количина Што Постојано Работи Во Максимална Можна Должина. Печатење : Ние Користиме Готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) Сертифицирано Мастило И Хемикалии Пред Пост За Производство На Ткаенина Што Ја Прави Нашата Ткаенина И Безбедна за Повеќенаменска Употреба. Нега За Перење : Рачно Перење Или Машинско Перење Нежно, Ниско Сушење. Притиснете На Задната Страна, Само На Пареа. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.

R

Им се допаѓа и на купувачите