.

.

Јакна за кошула за мажи и голема машка маица, големини до 3XL

Јакна за кошула за мажи и голема машка маица, големини до 3XL

DEN 143.68
Износ

Само што пристигнале! Оваа машка ватирана јакна од кошула од Georgeорџ ќе биде вашата нова облека за надворешни работи кога сезоната ќе се олади. Издржлива, удобна и пријатна, оваа машка јакна за копче за лекување лесно ги слое над вашиот ансамбл за секојдневни излети и активности за викенд. Со надворешните џебови за да се одржат најважните работи, оваа машка ватиран јакна има манжетни за копче за да помогне да се задржи студот. Материјал : школка : 100% најлон; Поставена : 100% полиестер тафта; Пополнете : 100% рециклиран полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 6’1 ”и носи големина M. Fit : Опуштено. Јака : точка. Затворање : копче за прицврстување. Ракави : Долги ракави со манжетни за копче. Ockебови : 2 странични џебови и 2 џебови за размавта на копчињата држат најважни работи. Карактеристики : репелант на вода; отпорен на ветер. Машка ватирана јакна од кошула од Georgeорџ.

R

Им се допаѓа и на купувачите