.

.

Империјал КТ ТДВ Емералд Дијамант Хало прстен за ангажман во 10к жолто злато

Империјал КТ ТДВ Емералд Дијамант Хало прстен за ангажман во 10к жолто злато

DEN 7898.88
Износ

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к жолто злато, прстенот има дијамант со смарагд од 1/3 КТ, сет во центарот. Октагонална рамка во форма на тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти го украсува рингот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 1/2 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

R

Им се допаѓа и на купувачите