.

.

Заштитена марка ликовна уметност „fo во платното на шумата“ од Рик Стулц

Заштитена марка ликовна уметност „fo во платното на шумата“ од Рик Стулц

DEN 799.84
Износ

Уметник : Рик Стулцсубјект : животни Стил : Флорентнеипроид Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова лисица од левата страна на рамката. Истакнати бои : зелена, тен, розова, сива, бела, портокалова рик Стулц собира инспирација од светот околу него и ја меша со дарежлив асортиман на бои на виножитото и експресивна работа во линија. Тој ги слика своите слики користејќи комбинација на мастило Гуаче и Индија. Рик привлекува влијание од детството поминато со цртани филмови во саботата наутро, видео игри и стрипови. Неговите слики се собрани, изложени и објавени низ целиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рик Стулц собира инспирација од светот околу него и ја меша со дарежлив асортиман на бои на виножитото и експресивна работа во линија. Тој ги слика своите слики користејќи комбинација на мастило Гуаче и Индија. Рик привлекува влијание од детството поминато со цртани филмови во саботата наутро, видео игри и стрипови. Неговите слики се собрани, изложени и објавени низ целиот свет. - Портокалова лисица од левата страна на рамката.

R

Им се допаѓа и на купувачите