.

.

Современи моменти од Гербер момче или девојче уникатен ромпер со долги нозе, големини - 24 милиони

Современи моменти од Гербер момче или девојче уникатен ромпер со долги нозе, големини - 24 милиони

DEN 167.04
Износ

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секоја од нашите ромери има внатрешни прицврстувачи на бутовите за полесни промени и е направена со супер мека ткаенина за целодневна удобност и лесна нега. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува едно зелено бебе момче ромпер. Современи моменти од Gerber Baby Boys Long Romper Romper, (0-3 месеци - 24 месеци). Вклучува еден ромпер со долги нозе. Се одликува со мека мини ткаенина од вафли за да го задржи вашето дете удобно целодневно. Внатрешните прилепувања на бутовите овозможуваат брзи и лесни промени. Цврста зелена. Три копчиња за факс надолу додаваат убав допир на оваа облека за бебиња. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #19.HIN.83624 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : Мини вафли ребра : 60% памук 40% поли. Машинско миење / сушење суво.

R

Им се допаѓа и на купувачите