.

.

Примарно злато Карат жолто злато 6x овален родолит гарнет и дијамантски прстен

Примарно злато Карат жолто злато 6x овален родолит гарнет и дијамантски прстен

DEN 1594.24
Износ

Зачудувачки и стилски, овој 14 карат жолт златен прстен се одликува со овален облик на родолит гарнет центар со камен со заслепувачки I1 јасност дијамантски акценти на волшебна шема. Овој фенси прстен сигурно ќе додаде класичен изглед на вашиот стил и е достапен во големината на прстите 5. Gemstone тежи 0,57 CTTW.Metal Тежина : 1,71 Грамсјејл Тип : Стил на финиш : Gemstone и Diamond Ringgender : Women'smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Ширина на жолтетост : 1mmring Големина : 5 Gemstone Детали : Тип : Родолит Гарнетбертстон месец : Junecolor : Red Cut : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4 Mmweight : 0,57 Cttwquantity : 1 Jewelry Поставување : Поставување на Prong Diamond Детали : Основа : I1 COLOR : APRIGHTSTONE : APRIBRETSONE : G-IBIRSHERTONE MENGERTONTON Roundsize : 1.1 Mmweight : 0.014 CTTWQUANTITY : 2 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 карат жолто злато, скапоцен камен, скапоцен камен, дијамант.

R

Им се допаѓа и на купувачите