.

.

Куристан Истон Облак Покрие Површина Килим, 5 '3 7 ' 6

Куристан Истон Облак Покрие Површина Килим, 5 '3 7 ' 6

DEN 2798.08
Износ

Покажувајќи уникатна фузија на модерни Европски влијанија со класични дизајнерски елементи Колекцијата Истон нуди софистицирана модна изјава за денешните преодни ентериери. Овие кадифни теписи веднаш внесуваат чувство на стилска удобност во секој простор и создаваат прекрасна основа за елегантно живеење. Лице-в-лице вилтон ткаен од 100% Топлински Полипропилен, ова ултра фино синтетичко предиво е и издржливо и раскошно меко. Додавајќи уште поголем луксуз во колекцијата, килимите Од областа Истон имаат еден милион поени предиво по квадратен метар што резултира со густа површина која се чувствува богата и попустлива. Со шик спектар на дизајни кои вклучуваат големи цветни мотиви, како и повеќе современи/апстрактни модели, Истон нуди свежаesетика која апелира до широк спектар на украсни вкусови. Одликувајќи се со смирувачка палета на бои на модерни неутрални, како Лаванда, Злато и Крем, овие уметнички стилизирани килими имаат суптилен абраш ефект кој потсетува на слика со акварел. Куристан Истон Облак Покрие Површина Килим Во Самрак : Лице-В-Лице Вилтон Ткаени. Дизајните се Создаваат Со Помош На Техника Врежана Со Повеќе Точки и Разбој. Мека Луксузна Завршница Над Милион Поени Предиво По Квадратен Метар. Приближна Висина На Купот : 0,35". Достапно во Повеќе Големини.

R

Им се допаѓа и на купувачите