.

.

Виго со водопади со еден-лост со махагониски стаклен диск, хром

Виго со водопади со еден-лост со махагониски стаклен диск, хром

DEN 479.84
Износ

Оваа тапа за водопади со еден-лик на Виго има модерен, но елегантен изглед. Цврстата конструкција на месинг обезбедува издржливост и подолг живот. Завршува Виго се спротивставува на корозијата и оцрнувањето, надминувајќи ги стандардите за издржливост на индустријата. Vigo Faucet со водопади со единечен кост со стакло со стакло од месечина од махагони, хром : Цврста конструкција на месинг обезбедува издржливост и подолг живот. Завршува Виго се спротивставува на корозијата и оцрнувањето, надминувајќи ги стандардите за издржливост на индустријата. Кертриџ со висококвалитетен керамички диск обезбедува употреба без одржување. Карактеристики лесна инсталација со една дупка. Тестиран притисок за вода за индустријата стандард. 2,2 GPM стапка на проток. Вклучени се сите хардвер за монтирање и топла/ладна вода. Стандардни американски водовод 3/8 "врски. Поп-ап не е вклучено. Севкупна висина : 11-1/2". Висина на плунката : 7-1/4 ". Слики до достигнување : 6-1/8". Севкупниот дијаметар : 7-1/8 ". Потребно е стандард 1-3/8" Отворање на дијаметар. Оваа тапа е CUPC, NSF-61 и AB1953 заверени од IAPMO. АДА во согласност. Ограничена гаранција за живот.

R

Им се допаѓа и на купувачите