.

.

Трговска марка ликовна уметност „Шелти на Греј“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

Трговска марка ликовна уметност „Шелти на Греј“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

DEN 1530.08
Износ

Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Истакнати бои : црна, сива, бела западна NC уметничка Ли Хајглер Келер отсекогаш имала силна врска и loveубов кон животните. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии.Уметник : Hippie Hound Studio Ssubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на куче над темна позадина. Таа имаше страв да биде „гладен уметник“ и ги смени насоките. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Уметникот на Западен NC, Ли Хајглер Келер, отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување. Таа имаше страв да биде „гладен уметник“ и ги смени насоките. Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. - Портрет на куче над темна позадина. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување.

R

Им се допаѓа и на купувачите