.

.

еден памук Камбрика Розова Ткаенина Овошје Папаја Фустан Материјал Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

еден памук Камбрика Розова Ткаенина Овошје Папаја Фустан Материјал Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 2.00
Износ

* Материјал : Памучна Камбрика (100% Памук) * Ширина : 42 инчи широк * ГСМ : 90 Гсм Тип На Плетење : Обичен Ткаење* Карактеристика : Мала Тежина, Нетранспарентно, Густо Ткаење. * Употреба : Се Користи за мебел за дома, марамчиња, ноќници, детски фустани, престилки, кошули и блузи, школки за перници и јоргани и игла, летен фустан, облоги за фустани итн. * Нега на перење : средно машинско перење, Топло железо, Железо додека е влажно. * За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. * П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучна Камбрика - - - Има Ширина Од 42 Инчи. 100% памук. Овој Материјал Содржи Просечна Тежина, Помалку Проѕирна.Памучна Камбрика Може Да Се Користи За Женски Фустани Кошули Здолништа ,Врвови Кафтан И Наметки. Памучната Камбрика Е Добра За Марамчиња, Столчиња. Продадени Во Чекори Од 1 Двор (40" Или 100 см). Нарачувањето На Повеќе Дворови Со Ист Дизајн Ќе Резултира Со Една Количина Што Постојано Работи Во Максимална Можна Должина. Печатење : Ние Користиме Готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) Сертифицирано Мастило И Хемикалии Пред Пост За Производство На Ткаенина Што Ја Прави Нашата Ткаенина И Безбедна за Повеќенаменска Употреба. Нега За Перење : Средно Перење Во Машина, Топло Железо, Железо Додека Е Влажно. Печатете Ткаенина Покрај Дворот , Отпечатоци Од Ткаенина По Двор ,Печатена Ткаенина 1 Двор ,Ткаенина За Печатење БТИ , Ткаенина ЗА Шиење ЗА Печатење БТИ ,Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ ,Ткаенина За Печатење По Двор, Декор Ткаенина Печатена БТИ.

R

Им се допаѓа и на купувачите