.

.

oneOone Свила Таби Бебе Сина Ткаенина Портокалова Сам Облека Ватиран Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

oneOone Свила Таби Бебе Сина Ткаенина Портокалова Сам Облека Ватиран Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 95.84
Износ

* Материјал : Чиста Свила Таби (100% Свила)* Ширина : 42 инчи широк (106 см)* ГСМ : 20 ГСМ, 5мм Мама Ткаат : Обична* Карактеристика : Лесна Мека, Проѕирна * Употреба : Свилената Ткаенина Е Широко Користена Во Текстилната И Облеката Индустрија За Дизајнирање Сари, шалови што ги користиме ГОТС (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 100% Свила 20 ГСМ 5мм Мамо. Исклучително фина, сјајна и проѕирна ткаенина. Оваа лесна ткаенина е совршена за правење шалови, фустани и користење како постава итн. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : Рачно Перење Свила или Машинско перење Во Ладна Вода, нежен циклус, со мала количина благ течен детергент, Закачете Ја Сува Или поставете ја рамно во природна форма. Не Паѓајте Сува Свила. Печатење Ткаенина Покрај Дворот|Отпечатоци Од Ткаенина Од Двор Печатена Ткаенина 1 Двор|Ткаенина За Печатење БТИ|Ткаенина За Шиење ЗА Печатење БТИ Печатена Занаетчиска Ткаенина БТИ|Ткаенина За Печатење По Двор|Декор Ткаенина Печатена БТИ.

R

Им се допаѓа и на купувачите