.

.

Органска формула за новороденчиња од слива со железо, оз

Органска формула за новороденчиња од слива со железо, оз

DEN 1.33
Износ

Направено со органско не-масно млеко од крави кои се хранат со органско жито и сено кои се одгледуваат без синтетички пестициди или ѓубрива, нашата цел беше да дизајнираме органска формула што можеме да се чувствуваме добро за хранење на нашите бебиња и твои. Моделирани по мајчиното млеко. Лесно за стомакот на бебето. Органска лактоза како единствен извор на јаглени хидрати - не се додадени цврсти сирупи од пченка. Нема генетски инженерски состојки. DHA & ARA - Помогнете да го поддржувате развојот на мозокот и очите.

R

Им се допаѓа и на купувачите