.

.

Радио системи Корп SD- Sport Dog Mile Range Remote Trainer

Радио системи Корп SD- Sport Dog Mile Range Remote Trainer

DEN 0.33
Износ

Обучувачот на Sport Dog 1/2-километарски спортови на Sport Hunter е идеален за обука во дворот, поле или за лов со кучиња кои работат со среден опсег. Карактеристики : Обезбедува опсег до 1/2 милји (800 јарди). Може да се прошири на 3 кучиња. До 16 нивоа континуирано и 8 нивоа моментална стимулација. Копче само за тон (само режим 1-куче). Тон со опција за одложување од 1 секунда. Карактеристики за откривање на ниска батерија во предавателот и приемникот . батерии заменливи и полнење NIMH. Сите компоненти се солидни, водоотпорни и потопени. Што е во кутијата : Радио системи Corp SD-800 Sport Dog 1/2 милји опсег Далечински тренер.

R

Им се допаѓа и на купувачите