.

.

Трговска марка ликовна уметност Клифите во Етрет 1879 Канвас уметност од Густаве Курбет

Трговска марка ликовна уметност Клифите во Етрет 1879 Канвас уметност од Густаве Курбет

DEN 768.00
Износ

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризираат карпите во Етрет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите