.

.

Вејверли инспирации 45 двор памучна прецизна занаетчиска ткаенина, цвет на јаболка

Вејверли инспирации 45 двор памучна прецизна занаетчиска ткаенина, цвет на јаболка

DEN 95.84
Износ

Покажете ја вашата креативна страна со текстилни ткаенини од шасон. Од најразлични стилови и бои, направете го замислувањето да се оживее. Од памук, руно, до кожи и многу повеќе, Шејсон носи карактеристична палета на бои отколку што одговара на сите проекти. Забавувајте се и бидете во чекор со трендот со текстилот Шон. Им овозможува на потрошувачите да се мешаат и да се совпаѓаат и да изберат што одговара на нивната личност. Од цврсто до отпечатоци, крзно до текстура/врежани кожи, секоја група на ткаенини ќе ја инспирира вашата креативност. Сите ткаенини се погодни за домашен декор, ватирање и занаети. Оваа ткаенина е совршена за создавање стилски дневникот, костуми за танцување, врвови, фустани и многу други. 100% памучна ткаенина, широка 45 ”. Тежината на ткаенината е 145 GSM. Совршен за занаетчиски потреби. Во голема мерка се користи за кошули, бањи, бањи и крпи. Најчесто се користи за правење чаршафи, ќебиња и дувли. Совршен за почетници и напредни производители на занаетчиски производи. Памучните влакна се меки, ладни и познати како влакна што дишат и апсорбираат. Тие најчесто се користат за печатење на ткаенини, правење маски, кошули, блузи. Совршено за топли клими и топло време. Боја : цвет на јаболко . по двор . ширина : 44/45 ". грижа : машина миење одделно. Ладна вода. Не користете омекнувач на белило и ткаенина. Tumble Dry LOW, извадете го пред целосно суво. Користете го железо доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите