.

.

Pro Fineliner Pens, ширина на линијата, сет на уникатни бои

Pro Fineliner Pens, ширина на линијата, сет на уникатни бои

DEN 200.64
Износ

Прецизни фини облоги за букви, списанија, Zentangle и сложени илустрации! Нашите Pro Fineliner Pens се идеален избор за боење на дизајни на zentangle, мали детали и сложени илустрации. Овие пенкала се исполнети со богато пигментирано мастило засновано на вода, со ширина на грицка од приближно 0,4 мм за прецизни линии. Ергономското, триаголно барел овозможува опуштена употреба. Мастилото се мие од повеќето ткаенини и е суво безбедно. Ергономски, триаголен облик на барел. Богато, мастило засновано на вода (се мие од повеќето ткаенини). Ширина на линијата од 0,4 мм. Списание и букви. Совршено за дизајни на Zentangle и книги за боење на возрасни. Совршен за сложени илустрации. Совршен за ракопис.

R

Им се допаѓа и на купувачите