.

.

Набавка на гигант 4.5 Алатка за притисок на сува вода мерач ПСИ, 1 4 NPT Долна монтажа

Набавка на гигант 4.5 Алатка за притисок на сува вода мерач ПСИ, 1 4 NPT Долна монтажа

DEN 174.88
Износ

Овој висококвалитетен издржлив гигант за снабдување со вода за притисок е дизајниран за мерење на притисок на вода на филтерот за базен, бањата, пумпата за бунар на аквариум, аквариум, црево за вода или каков било притисок на вода. Овој мерач на притисок на вода е специјализиран за висококвалитетен материјал, лесен издржлив, лесен кристално чист дисплеј-двоен обем-супер-точен читање. Нашиот висококвалитетен точен мерач на притисок на водата ќе ги намали вашите сметки за вода и трошоците за водоводџија и ќе ви помогне да создадете ефикасен систем за наводнување за заштеда на вода. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Супериорен квалитет : Врвен квалитет и издржлив случај на црн челик, со месинг од 1/4 "NPT бакарна легура со понизок месинг, ќе ви обезбеди врвен квалитет, долготраен Мерач на притисок. Точно мерење : Овој мерач на притисок ви дава точност на : +/- 3-2-3%, PSI опсег 0-15 psi единечна скала. Исчистете силен дисплеј : чист цврст поликарбонат кристал 4,5 "бирање за совршен и точен притисок Читање. Лесна инсталација : 1/4 "NPT понизок месинг за монтирање што лесно ќе се поврзе со цевката или цревото за вода итн. Двоен обем : Овој мерач на притисок на водата ќе ги даде и мерењата PSI и BAR за да се осигурате дека имате мерење на притисокот на водата точно и лесно. Големина на бирање : 4,5 ". Процесна врска : 1/4 "NPT Долна машка машка. Случај : Црн челик кутија и рамка. Прозорец : Цврст поликарбонат кристал. Плоча за бирање : алуминиум, со стоп на покажувачот. Покажувач : алуминиум, црн, стил на Дин. Бурдон цевка : легура на бакар. Движење : месинг. Врска : месинг. IP класа : IP43. Работна температура : -40 до 150 степени f/-20 до 65 степени C.

R

Им се допаѓа и на купувачите