.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Бостон пристаниште 1905' платно уметност од гроздобер лавои

Трговска марка ликовна уметност 'Бостон пристаниште 1905' платно уметност од гроздобер лавои

DEN 3.33
Износ

Уметник : Гроздобер лавоисебјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер илустрација на пристаништето во Бостон, што ја пополнува рамката. Г -ѓа Лавои е уметник со голем интерес за историјата на уметноста, која ги вклучува не само старите мајстори, туку и гроздобер рекламна уметност, која во голем број случаи ја создадоа некои од најпознатите уметници на денот. Омилени епохи се ера на уметноста Ново и Арт Деко, но сè што е убаво и/или умен го привлекува окото. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер Лавои 'Бостон Харбор 1905' платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите