.

.

Термички топ и панталони со перформанси со средна тежина, поставени, поставени

Термички топ и панталони со перформанси со средна тежина, поставени, поставени

DEN 399.84
Износ

Избегнувајте вашето мало момче да добие лоша кашлица или настинка со овој термички сет на изведба на момчињата на Расел, со средна тежина. Со овој термички сет на изведба на Расел Бојс, во кој има технологија за влага за влага и термичка моќ, можете да бидете сигурни дека вашето мало момче може да се тркала во снегот и да си игра на содржината на неговото срце без да се разболи. Супер меката француска ткаенина Тери е дизајнирана да му обезбеди на вашето мало момче топлина и утеха без разлика дали одлучува да излезе надвор и да игра или само да остане во затворено. Овој термички сет на перформанси Base Layer е направен да биде издржлив, така што ќе трае за многу зими што доаѓаат. Совршено за носење под неговата редовна зимска опрема, овој термички сет со средна тежина делува како прва линија на одбрана против ладни временски услови и има привлечно вклопување на зглобот и глуждовите со цел да го задржи студениот воздух. Овој сет на перформанси Base Layer е исто така изолиран за топлина и удобност, има 4-насочно истегнување за леснотија на движење и флексибилност, еластична лента за половината, етикети без ознаки за дополнителна удобност и технологија за заштита на мирис, што значи не забавни мириси. Осигурете се дека вашето мало момче е правилно слоевито оваа зима и се занимава со овој термички сет на изведба на Boys Boys Boys Boys Boys Base Layer. Интернет ексклузивно. 65% полиестестер / 31% рајон / 4% спандекс. Сетот вклучува горе и дното. Термички перформанси со средна тежина. Еластична лента за половината. Термичка моќ за топлина и удобност. Технологија за влага за губење на влага. Технологија за заштита на мирис. 4-насочно истегнување за леснотија на движење и флексибилност. Етикета без ознаки за дополнителна удобност. Достапно во големини 2 T-5 T. Машина за перење.

R

Им се допаѓа и на купувачите