.

.

Заштита за вежбање на пена за затегнување на пена, заштитени плочки за дома, за домашна салата, јога мат, опрема за вежбање или површина за игра на деца - сет од 6

Заштита за вежбање на пена за затегнување на пена, заштитени плочки за дома, за домашна салата, јога мат, опрема за вежбање

DEN 2.00
Износ

Дајте ја вашата опрема за вежбање или јога мат надградба со помош на овие шест плочки за подот на пената Ева од Ева од Сталвард. Половина десетина сиви плочки во овој сет користат дизајн за блокирање, овозможувајќи ви да ги конфигурирате на кој било начин најдобро одговара на вашиот под и брзо ги расклопувате за складирање. Половина инчи на амортизирање на пена помага во апсорпција на влијанието кога се користи како душек за тренингот. Исто така, помага да се омекнат стапалата на бетонските подови и да се заштитат подовите од дрвени предмети од потенцијално оштетување предизвикано од тешка опрема за домашна теретана. Стабилна површина - Дизајнот за блокирање обезбедува плочките да останат безбедно поврзани едни со други. Површината на нелип, исто така, обезбедува мир на умот за време на интензивно тренингот. Лесно за склопување и складирање-Поставувањето и солзацијата не бараат посебни алатки, овозможувајќи лесен транспорт помеѓу областите за вежбање. Ставете ги шесте плочки на врвот едни на други за едноставно складирање кога не се во употреба. Разновидна употреба - Конфигурирајте ги плочките во различни комбинации за да одговараат на вашиот расположен простор и да создадете вежба за вежбање, површина за игра на деца, перница за подни средства за тежок апарат или заштитна покривка за дрвени подови во зафатен ходник. Едноставно одржување - Плочките се лесни за чистење со сапун, вода и крпа. Детали за производот- Материјали : пена. Димензии : секоја плочка : (л) 24 "x (w) 24" x (h) 0,5 ". Обвивки : 24 квадратни метри.

R

Им се допаѓа и на купувачите