.

.

Современи моменти од Гербер бебе девојчиња без ракави за ракави

Современи моменти од Гербер бебе девојчиња без ракави за ракави

DEN 319.36
Износ

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секоја од нашите каросерии без ракави (R) е дизајнирано за полесни промени и се прават со супер мека ткаенина за целодневна удобност и лесна нега. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува едно розово девојче боди и едно сиво тело. Современи моменти од Гербер Бебе девојки без ракави, тела, (0-3 месеци - 24 месеци). Вклучува две каросерии без ракави. Карактеристики на високо-истражувачки прилепувања за брзи и лесни промени. Совршено да носите соло или да слорите под шорцеви, панталони и повеќе. Една розова, една сива боја. Мека ткаенина од памук му обезбедува на вашето малечко со целодневна удобност. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #17.HET.25077 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 58% памук 38% поли 4% спандекс. Машинско миење / сушење суво.

R

Им се допаѓа и на купувачите