.

.

Калин Миха-Слонова Коска 9 '6 13 ' Волна Килим

Калин Миха-Слонова Коска 9 '6 13 ' Волна Килим

DEN 551.68
Износ

Скандинавски инспириран, геометриските форми и линии во комбинација со палета со двојна боја му даваат на секој килим во колекцијата Хока симплистичка убавина. Овие рачно тафтувани килими имаат екстра дебел куп за дополнителна удобност и непосредно чувство на луксуз. Направени од 100% волна, овие прекрасни килими потоа се зголемуваат со рака и се поддржани со памучно платно со потпис На Калин. 100% волна со уникатна примитивна техника на умирање. 9.5-стапки x 13-стапки површина килим. Поддршка од памучно платно за дополнителна стабилност. Рачно ткаени Во Индија. Само за внатрешна употреба во станбени простории, отпорен на пламен. Вакуум без шипка за тепање/ротирачка четка, исчистете го местото со сува крпа, протресете за да ја отстраните прашината. Начин на живот : преоден . Детални бои : Слонова Коска, сребро. 1 Година Ограничена Гаранција За Производство.

R

Им се допаѓа и на купувачите