.

.

10к Бело Злато Природен Рубин Женски Бенд Прстен-Големини На Располагање

10к Бело Злато Природен Рубин Женски Бенд Прстен-Големини На Располагање

DEN 1.33
Износ

Овој Прекрасен прстен За Вечноста е поставен со Седум Кружни Природни Рубини. Овој прстен е идеален како прстен за вечност бидејќи лесно може да се носи на ист прст како и постоечкиот венчален прстен (широк 4 мм) и камењата се поставени многу безбедно со поставката заштитена со малку подигнатиот раб. Цврст англиски 10к Бело Злато. Во внатрешноста на стеблото Има Целосен Белег кој вклучува .417, Харфата (како симбол за Канцеларијата За Анализи Во Даблин) и Кралската Круна (поради Нивното Кралско назначување). Овие ознаки се единствени за Канцеларијата За Анализи во Даблин. Ова се Вистински Природни Рубини. Тие имаат живописна црвена боја и се истакнуваат прекрасно поставени во полираното Бело Злато овој прстен Е Дизајниран и Изработен Во Англија, достапен е во широк спектар на големини и ќе ви биде испратен во луксузна кутија за Прстени за Презентација. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана од 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. Природен Рубин-вистински природен скапоцен камен е оној што е ископан од земја стручно исечен и полиран за да се добие најдобар изглед. Вистинско Цврсто 10к Бело Злато-содржината на благородни метали во овој прстен е независно тестирана и одобрена од експертите во канцеларијата за Анализи, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. Големини 4 до 12 достапни, вклучувајќи четвртина и половина големини - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. Идеален специјален подарок-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Вашиот прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви го олесни подарувањето За Годишнина, Роденден, Божиќ, денот на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

R

Им се допаѓа и на купувачите