.

.

Евелин И Зои Модерна Современа 64 Висока Поцрнета Бронзена Подна Светилка

Евелин И Зои Модерна Современа 64 Висока Поцрнета Бронзена Подна Светилка

DEN 559.84
Износ

Оваа подна светилка зема инспирација од модерниот стил од средината на векот, доведувајќи ја во 21 век со својот уникатен дизајн. Големата сенка од стаклен глобус со семе, во комбинација со основата На колоната Во Форма На буквата У, ја трансформираат вашата стандардна подна ламба во уметничко дело. Оваа светилка рачно изработена завршница и еклектичен дизајн сигурно ќе го направат привлечно парче изјава за вашата дневна соба, спална соба, катче за читање и многу повеќе. Модерен дизајн со современ талент за вашата дневна соба, канцелариски простор, спална соба или катче за читање. Рачно изработената поцрнета бронзена завршница се нанесува на основата на тркалезната метална колона. Во комбинација со прилагодлива сенка од стаклен глобус. Оценето за една сијалица СО блескаво СВЕТЛО ОД 100 W; СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД 9 W, сијалица СО 23 W флуоресцентна (CFL) или СИЈАЛИЦА СО САМО баласт 9 W. Е26-база сијалица. Сијалицата не е вклучена. Вклучува 8 стапки. кабел со ротирачки приклучок прекинувач. Исчистете со мека, сува крпа; нема груби хемикалии или абразивни материјали за чистење.

R

Им се допаѓа и на купувачите